Çikolatalı-Chia Puding

Ürün: 1Porsiyon Zorluk: Kolay Hazırlık Süresi: 10 DK

Bariatrik ameliyat öncesi daha ağır bir şekilde yaptığım Çikolatalı-Chia Pudingini biraz bizlerin yiyebileceği bir formata sokmaya çalıştım. Denedim, ara öğün için bence mükemmel bir şey oldu. Demek ki tatlı ihtiyacını karşılamak için illa şeker içerikli bir şeye ihtiyacın yokmuş. Hoş ben oldum olası yoğurtlu hele ki süzme yoğurtlu şeyleri çok severim. Sonuçta ortaya yine yoğurtlu labneli protein tozlu bir şey çıktı. Hatta içine biraz chia tohumu attım. Benim diyetimde olmadığı için ben yemedim ama çocuğuma yedirdim, eşim tattı çok yakıştığını söyledi. Bundan sonra sanırım acil durum tatlımı bulmuş oldum.

Ben tarifimi 1 çay bardağı için vereceğim. 100 ML üzerinden siz miktarları arttırabilirsiniz.  Bu arada ben dışarıdan zorda kalmadıkça yoğurt almıyorum. Çok uzun süredir yoğurdumu kendim yapıyorum. Süzme yoğurt ihtiyacım olduğumda mutfak bezi aracılığı ile süzüyorum. Yoğurdum labne kıvamına geldiğinde bu tarif için kullandım. Aman ha! Sakın süzüğünüz yoğurt suyunu dökmeyin. Beslenme uzmanınız izin veriyorsa mutlaka gün içinde tüketin yada evde çocuklara tükettirin.

Bu sefer böyle biraz Fransız Mutfağına doğru yolculuk yapalım.

PORSİYON BAŞINA KALORİ: 96

PROTEİN: 14 g

KARBOHİDRAT: 4,2 g

YAĞ: 4,5 g

Paylaş:

Malzemeler

0/5Malzemeler
Porsiyonları Ayarla:

Talimatlar

0/4Talimatlar
  • Bir kabın içine tüm malzemeleri atın.
  • Homojen ve pürüzsüz hale gelene kadar karıştırın.
  • Meyveleri ince dilimlere, süslemek için kesin.
  • Servis yapacağınız kaba hazırladığınız karışımı 100 ML yani bir çay bardağı ölçü ile ölçerek porsiyonlayın. En az 1 gece buzdolabında dinlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir